GÖNÜL BAĞI YORGANI

PROJENİN ADI                                  : Gönül Bağı Kırkyama Yorganı
KATILIMCI ALANI                               : Ulusal / Uluslararası
PROJE ORGANİZATÖRÜ                    : Gölcük Belediyesi – Kocaeli, Türkiye

PROJENİN AMACI                              : Bu proje ile 2016 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz 7. Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği & Çalıştayı katılımcılarının el emekleri olan kırkyama parçalarıyla bir yorgan oluşturulmuş olup 2017 yılında gerçekleştirecek olduğumuz 8. Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği & Çalıştayında Gönül Bağı Kırkyama Yorganına parçalar eklemeye devam edeceğiz.

PROJE HAKKINDA BİLGİ                    : Ulusal ve uluslararası bir katılımı teşvik eden, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Kırkyama Atölyesi organizesinde yürütülen kırkyama yorganı projesinde amaç; 7. Uluslararası Kırkyama Şenliği & Çalıştayı katılımcılarının komite tarafından belirlenen ebatlarda, komitenin belirlediği kriterler doğrultusunda, kendi desen ve tasarımları ile yaptıkları parçaların birleşiminden oluşan bir yorgan inşa etmektir. Bu amaç doğrultusunda 8. Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği & Çalıştayında da yorgana parçalar eklemeye devam edilecektir.

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Kırkyama Atölyesinin organize ettiği kırkyama yorganı projesine katılımınız ve gönderdiğiniz parça/parçalar için teşekkür ederiz.

 

Sevgi ve saygılarımızla
Düzenleme Komitesi Adına;

E. Fatih BAYRAM
Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Müdürü

Duyurular

FESTİVAL BAŞVURU

2019 yılı 10. Uluslararası gölcük belediyesi nakışlı kırkyama şenliği & çalıştayı başvuruları başlamış olup  05.04.2019 saat 17:00 da sona erecektir.

Formu İndirmek İçin Tıklayın

“1.ULUSAL KIRKYAMA YARIŞMASI” afişi ve şartnamesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Şartname İndirmek İçin Tıklayın

 

 

 

Detay için tıklayın

İrtibat Bilgileri

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi, 41650, Gölcük - Kocaeli / TÜRKİYE
0 262 414 45 83
0 549 735 26 94
festival@golcuk.bel.tr